Ремонт ходової

Діагностування та ремонт ходової частини СТО "Атом"
Діагностування та ремонт ходової частини СТО "Атом"

Діагностування та ремонт ходової частини на СТО "Атом" у Києві

Повний комплекс робіт з ремонту ходової частини автомобіля, передньої, задньої підвісок, амортизаторів, стійок, рульових тяг, кульових опор на СТО «АТОМ» у Києві. Напевно, жодна частина легкового автомобіля не потребує такої підвищеної уваги, як ходова. Вузли та частини ходової піддаються критичним навантаженням як взимку, так і влітку.

Через погані дороги ходова приймає все навантаження на себе, внаслідок чого виходить з ладу досить часто. Завдяки своєчасному ремонту та заміні вузлів можна уникнути виходу з ладу дорогих деталей і тим самим запобігти частині проблем на дорозі, але для цього необхідно проводити діагностику якнайчастіше на професійному діагностичному обладнанні, майстрами професіоналами. Можна звернутися до гаражного кооперативу до «дядька Васі», але в жодному гаражному кооперативі не може бути сучасного діагностичного обладнання, може там працюють золоті майстри, але без відповідного обладнання провести діагностику та визначити необхідність заміни, ремонту вузлів просто неможливо.

Відповідно ці поломки, які неможливо визначити без діагностичного обладнання, спричиняють вихід з ладу дорожчих деталей та вузлів, що у свою чергу може призвести до непередбачуваних наслідків на дорозі. Плюс обійдуться набагато дорожче, ніж своєчасна діагностика та усунення причини поломки. Наші фахівці проведуть діагностику, ремонт та заміну будь-якої складності:

  • стійки;
  • кермові тяги;
  • кермові рейки;
  • амортизатори;
  • сайлентблоки;
  • кульові опори.

З чого починається ремонт підвіски автомобіля? Звісно, з діагностики.

Після закінчення діагностики, коли поломки вже виявлено, можна розпочинати ремонт ходової. Часто деталі підвіски замінюють, хоча ряд елементів підлягає ремонту – так, у важелях, наприклад, можна провести перепресування сайлентблоків, що збільшить термін служби важелів. Звичайно, будь-яка деталь ходової має певний ресурс, який рано чи пізно буде вичерпаний. Після чого зношений елемент доведеться замінити. Але буває і так, що вузол перестає працювати належним чином набагато раніше, ніж заявлений термін служби.

Причини бувають різні: експлуатаційне зношування, були встановлені неякісні деталі, автомобіль експлуатувався в складних дорожніх умовах або за занадто великого навантаження, внаслідок різкого наїзду на перешкоду або удару відбулася деформація тощо.

Тягнути з ремонтом ходової не рекомендується. Виникли недоліки краще усувати якнайшвидше. Якщо є люфти наконечників, кермових тяг або кульових опор, то їздити так неприпустимо. Кульова може зруйнуватись під час руху, машина стане не керованою і які можуть бути наслідки такої ситуації не хочеться навіть думати. На знос кульовий вказують такі ознаки:

  • стукіт, що з'являється в підвісній області спереду;
  • люфт керма, що з часом збільшується;
  • погіршується керованість.

-	Діагностування та ремонт ходової частини

Перевіряти стан кульових опор краще за допомогою автопідйомника.

Зазвичай на легкових машинах у кульових є ресурс на пробіг, що варіюється в діапазоні 50-100 тис. км. Але це, безумовно, не є гарантією того, що вони не вийдуть з ладу до цього часу з тих чи інших причин.

Також важливою частиною підвіски є амортизатори або амортизаційні стійки. Основна функція стійок – гасіння коливань, спрямованих вертикально, від них залежить сильно чи ні розгойдуватиметься машина, проїжджаючи вибоїни. Те, що несправний амортизатор, можна розпізнати по сильному розгойдування машини у вертикальному напрямку. А якщо амортизаторний шток заклинило, відчуття жорсткості під час поїздок в авто відчують і водій, і пасажири. Їзда з неякісними амортизаторами робить автомобіль погано керованим, до того ж гальмівний шлях стає більшим.

Зазвичай у парі з амортизаторами або амортизаційними стійками працюють пружини, які також схильні до зносу і виходу з ладу. Причина - перевищення допустимих норм ваги вантажів, що перевозяться автомобілями та якість наших доріг, а часом їхня відсутність зовсім.

Найчастіше поломка виражається в пружині, що просіла, або розломі її витка. Найчастіше виходять із ладу задні пружини. При поломці однієї з пружин з'являється характерний стукіт у підвісці і спостерігається просідання машини з боку пружинний виток, що лопнув.

Ушкоджені пружини не ремонтуються і бажано їх міняти парами.

Ще одним важливим вузлом ходової є ступичні підшипники, на їх несправність вказує гул (шум), під час руху автомобіля. Причому, поки авто набирає швидкість, шум все більше посилюється, а зі зниженням швидкості він стає менше. Взагалі, гул підшипника - це лише початкова стадія його виходу з ладу, згодом він видаватиме клацання і хрускіт, з'явиться підвищений люфт, а потім його може заклинити. На ходу колесо, що заклинило, являє собою велику небезпеку, машина стає некерованою і створення аварійної ситуації практично неминуче.

Наступними вузлами підвіски є важелі, які конструюються неоднаково, залежно від розміщення, функціонального навантаження тощо. У них можуть запресовуватися сайлентблоки або кульові. Кульові опори кріпляться за допомогою заклепок або гайок із болтами. Стандартно важелі кріпляться до балки за допомогою сайлентблоків, завдяки чому підвіска працює м'якше. Поступово сайлент-блоки, що є по суті гумово-металевими втулками, стають непридатними. Про це свідчить люфт, що супроводжується стукотом, розриви, роздавлювання.

 

Ремонт сайлентблоків здійснюється їх перепресуванням, але перепресування втулок роблять не на будь-яких важелях - на деяких моделях доведеться замінити всю деталь.

Бережіть себе та свого залізного друга!

Чекаємо на вас на СТО «Атом» за адресою гю Київ, Велика Окружна, 4Г.

По всіх існуючих питаннях звертайтеся по телефонам:

(066) 011 4444;

(066) 012 4444.

Схожі матеріали

Про нас

СТО "Атом" надає широкий перелік послуг з обслуговування автомобілів:
- монтаж, діагностика та налаштування газобалонного обладнання;
- Обслуговування авто кондиціонерів, заправка, ремонт;
- Проведення планового технічного обслуговування, заміна масел, рідин, фільтрів.

Зв'язатись

Адреса: м. Київ, вул. Велика Кільцева, 4Г.

(066) 011 4444

(066) 012 4444

info@atom-sto.com

www.atom-sto.com